3D Nevresim Takımlarında Rekabet

3D nevresim takımlarında rekabet gün geçtikçe kızışıyor.  Neredeyse her marka bu ürün grubunda ürünler yapmaya başladı. Peki buna etken neler olabilir? Bu konudaki fikirlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Üretim Sayıları

Üretimde çok yüksek sayılara çıkmak gibi bir zorunluluk olmadığı için, birçok firma 3D nevresim takımı pazarına dahil oluyor.  Normal baskı teknikleriyle bir nevresim takımı üretileceği zaman, her desen için ayrı ayrı kalıp hazırlanması gerekmekte. Fakat, üç boyutlu nevresimler dijital baskı tekniğinden yararlanılarak üretildiği için, bu sorun otomatikman ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca, geleneksel baskı yöntemleriyle ürünler yapıldığında, üreticiler her desen için stok yapmak durumunda kalırken, dijital baskı ile imal edilen nevresim için sadece beyaz desensiz kumaşın stoklanması yeterli oluyor.

3D Nevresim Takımlarında Desen Tasarımları

3d nevresim takımlarında

Bahsettiğimiz geleneksel (normal baskılı) ürünlerde, yapılan her desen için yeniden bir tasarım yapılması gerekiyor (bu da ya şirket bünyesinde çalışan tasarımcıların olmasını ya da dışarıdan tasarım hizmetinin alınmasını gerektiriyor). Öte yandan, üç boyutlular da genellikle hazır fotoğraflar ürünlerin üzerine uygulanıyor. Bu fotoğraflar için üretici firma belli bir miktar para ödeyerek, fotoğrafçıdan lisans kullanım hakkını satın alabiliyor.

Not: Fotoğraftaki 3d saten nevresim takımını satın almak isterseniz buraya tıklayarak online mağazamızdan 2 yıl garantili olarak satın alabilirsiniz.

Yeni Bir Pazar

Her zaman tüketiciler yeni çıkan ürünleri merak ederler. 3D baskılı ürünler de hem isminin popüler olmasından (genel olarak pazarda bu isimle anılan bütün ürünlerde), hem de nevresimde desen anlayışına yeni bir boyut getirdiği için cezbedici bir konumda bulunuyor. İnternet’te bol çeşidinin bulunması, insanların bu ürünlere daha kolay ulaşımını sağlıyor.

Potansiyel bir pazar haline dönüşen dijital nevresim takımları, yenilikleri takip eden firmalar tarafından bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Taç, CottonBox, Luoca Patisca, Hobby ve daha birçok marka şimdiden bu fırsatı değerlendirmek için ürün gruplarını tüketicilere sunmuş durumda. Eğer, satış rakamları hedeflenen aralıklarda devam ederse 3d nevresim takımlarında çoğu marka koleksiyonlarında daha fazla bu tarz ürünlere yer verecek gibi gözüküyor. Ev tekstili sektöründe 3d nevresimlerin yeri baya büyüyecek gibi görünüyor tabiki önemli olanı bizler ve sizler için rahat ve huzurlu bir uyku sunması.

34

Henüz yorum yazılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir